Jak wybrać szkołę nauki jazdy

0

Na rynku jest szeroki wybór szkół nauki jazdy, jednak poziom nauki, jaki oferują, jest na bardzo różnym poziomie. Warto wiedzieć, na jakie kryteria zwrócić uwagę podczas wyboru szkoły nauki jazdy. Nie można patrzeć jedynie na cenę kursu, nie zawsze cena idzie w parze z jakością nauczania.
Kryterium zdawalności egzaminu na prawo jazdy nie świadczy o tym, jak szkolą instruktorzy kursantów. Nie jest ważnym kryterium zdawalność egzaminu za pierwszy lub drugim razem, ale istotne jest to czy kursanci po ukończonych szkoleniu, będą się czuć pewnie na drodze, nie będą stwarzać zagrożenia w ruchu drogowym. Właściciele szkół nauki jazdy często podchodzą w uproszczony sposób do przekazywania wiedzy, opierają się na jeździe po trasach egzaminacyjnych. Kurs jazdy na celu nie tylko zdanie egzaminu, nauczenie bezpiecznego poruszania się po drogach. Dobra szkoła powinna zapewnić kompleksową wiedzę, nauczyć przyszłych kierowców radzenie sobie na drodze podczas złych warunków pogodowych. W szkole jazdy najważniejszą rolę odgrywa instruktor, powinna to być cierpliwa osoba. W przypadku nerwowych, chaotycznych nauczycieli jazdy, lekcje będą nas stresować. W niektórych ośrodkach nauki jazdy jest możliwość jazdy próbnej, jako obserwator lekcji nauki jazdy. Przed podpisaniem umowy, warto zapoznać się szczegółowo z jej warunkami, aby wiedzieć, jakie mogą dodatkowe związane ze szkoleniem. Jeśli już wybraliśmy szkołę jazdę, ale nie jesteśmy zadowolenie z efektów nauki, w każdym momencie kursu możemy zmienić szkołę. Wyjeżdżone godziny idą na poczet kursy w nowej szkole, a pierwotnie wybrana szkoła jazdy, musi zwrócić nam pieniądze za pozostałe niewyjeżdżone godziny.